Vizita directorului CCJUBB la Univ. din Kobe

decembrie 1, 2020 - decembrie 2, 2020

În datele de 1 și 2 decembrie 2020, directorul CCJUBB Yusuke SUMI a vizitat Universitatea din Kobe, cel mai vechi partener japonez al UBB. A discutat despre încadrarea studenților japonezi la cursurile de limba japoneză ale CCJUBB ca un program al univ. din Kobe pe platforma online, despre internship-uri la Cluj după pandemie, despre Conferința Bilaterală Româno-Japoneză ed. a doua, cât și despre înființarea cercului prietenilor României cu sprijinul CCJUBB în cadrul univ. din Kobe pentru promovarea culturii și limbii române în regiunea Kansai. Yusuke SUMI a dat interviu fizic și online cu studenții, printre care se află și unul care va veni la UBB anul viitor, și cu participanți la Conferința Bilaterală. CCJUBB a întărit solidaritatea UBB cu Kobe. Îi mulțumim dlui prof. Karashima, care a programat această vizită!
Yusuke SUMI a vizitat și Centrul de Colaborări Internaționale al Kobe și UBB, care s-a înființat datorită eforturilor inițiatorului CCJUBB conf. univ. dr. Ioan Alin Nistor.

Începe:
decembrie 1, 2020