[RAPORT] Prezentare despre România și UBB la Univ. din Kobe

mai 6, 2021

În data de 6 mai, directorul CCJUBB SUMI Yusuke a fost invitat la un seminar online la Universitatea din Kobe și a făcut o prezentare despre România, UBB și CCJUBB.
Mai întâi, NAKANISHI Ryo, student din Kobe care a participat la evenimentul nostru academic 𝐶𝑜𝑛𝑓𝑒𝑟𝑖𝑛𝑡̦𝑎 𝑏𝑖𝑙𝑎𝑡𝑒𝑟𝑎𝑙𝑎̆ 𝑟𝑜𝑚𝑎̂𝑛𝑜-𝑗𝑎𝑝𝑜𝑛𝑒𝑧𝑎̆, ne-a împărtășit impresiile sale foarte pozitive despre UBB.
În continuare, SUMI Yusuke a prezentat România prin anime, manga și jocuri video, după care a făcut o expunere despre noile programe comune cu Universitatea din Kobe ce se vor desfășura din toamnă, prin care studenții din Kobe vor participa la cursurile și evenimentele online desfășurate în cadrul CCJUBB. Mulți studenți s-au interesat de noi.
Numărul participanților a fost 49.

mai 6, 2021