Prelegerea dlui col. MATSUZAKi Shu

mai 14

În data de 14 mai 2024, Centrul Cultural Japonez al UBB l-a întâmpinat pe dl colonel Matsuzaki Shu, atașatul apărării și secretar întâi al Ambasadei Japoniei în România. Domnul Matsuzaki a avut parte de o întâlnire cu decanul Facultății de Studii Europene dl Adrian-Gabriel Corpădean, dna Roxana Nistor, dl Ioan Alin Nistor, fostul decan al Facultății de Business și fondatorul CCJUBB, și Yusuke Sumi – directorul CCJUBB.
Domnul Matsuzaki a ținut o prezentare intitulată „Japan Self-Defence Force and Security collaboration with like-minded countries and others” pentru profesorii și studenții invitați ai Facultății de Studii Europene. După prezentare a avut discuții active cu participanții. Ne bucurăm de vizita lui la Cluj. Abia așteptăm să-l mai invităm cu o altă ocazie!

mai 14