Vizită la Școala Spectrum

februarie 29

În data de 29 februarie 2024, directorul CCJUBB Yusuke SUMI, asistenta sa Sara Gyurka și dl Takashi SUZUKI, manager al Japan Office de la Akebono Foundation au vizitat NTT DATA, cea mai renumită companie de IT din Japonia. Au discutat cu partenera noastră dna Diana Stănese, COO – Head of HR, Marketing & Business Support Functions NTT DATA Romania, despre colaborări cu Japonia și interesul românilor pentru Japonia.
După vizita la NTT Data, cei trei au vizitat Școala Internațională Gimnazială Spectrum, invitați de dna prof. Mihaela Bercea. Împreuna cu ceilalți voluntari ai CCJUBB, Anne-Marie Loeillot, Dóra Marton, Hiromu MIMATA (MAE Japonia) și Kotomi UMEDA (Univ. din Ehime) au prezentat modul de a îmbrăca costumul tradițional japonez, au oragnizat un quiz despre Japonia și au jucat Tosenkyo. Vă mulțumim pentru invitație și cadourile frumoase!

februarie 29