Vizită la liceul teoretic Avram Iancu

decembrie 20, 2023

În data de 20 decembrie 2023, conf. univ. dr. Ioan Alin Nistor, fondatorul Centrului Cultural Japonez al UBB, și membrii CCJUBB dr. Yusuke Sumi, Sara Gyurka, Hiromu Mimata și Ryota Yamazaki au fost invitați la Liceul Teoretic Avram Iancu. Ioan Alin Nistor a ținut un curs de economie pentru elevi, care au fost foarte activi, deștepți și au răspuns corect la toate întrebările. După aceea echipa CCJUBB a prezentat costumul tradițional și sistemul special școlar din Japonia, în care elevii fac curățenie în școală. La sfârșit elevii s-au jucat Tosenkyo (aruncarea evantaielor) și au învățat un pic limba japoneză. Mulțumim pentru invitație și abia așteptăm vizita elevilor la cursurile de limba japoneză ținute la NTT DATA!

decembrie 20, 2023