Colaborare cu Social Fiber Association

noiembrie 16, 2023

În data de 16 noiembrie 2023, Centrul Cultural Japonez al UBB a avut un musafir, dna Zsuzsi Panek, o reprezentantă a ONG Social Fiber Association. Această asociație are diverse programe proiectate pe termen lung pentru copii din grupuri vulnerabile. CCJUBB a făcut o donație de peste o sută de pixuri și creioane mecanice pentru asociația. Sperăm să fie folos pentru copii! Pixurile și creioanele au fost oferite de firma din Nagaoka Mission Co., Ltd. Ryota Yamazaki, student al Nagaoka University of Technology, a înmânat donația.
După o mică ceremonie de donație, membrii CJUBB Yusuke Sumi, Ryota Yamazaki, Hiromu Mimata și Dóra Márton au vizitat copiii implicați într-un program de ERASMUS cu asociația și s-au jucat împreună.
Dacă vă interesează activitățile asociației Social Fiber Association, vizitați pagina lor de Facebook!

noiembrie 16, 2023