Limba japoneză la Cluj, oportunități și deschideri

februarie 24, 2020 - februarie 26, 2020

Centrul Cultural Japonez al UBB va organiza evenimentul „Limba japoneză la Cluj, oportunități și deschideri”, în perioada 24-26 februarie 2020.

În primele două zile se vor ține cursurile intensive de lingvistica limbii japoneze și de cultura japoneză de către invitați special din Japonia prof.univ.dr. Emma Tămâianu-Morita de la Universitatea Kindai și dl. prof. MORITA Tomo. Prof.univ.dr. Emma Tămâianu-Morita este una dintre cei mai renumiți lingviști din România și cea care a înființat programul de limba japoneză la UBB și a creat baza educației limbii japoneze la Cluj.

În data de 26 februarie, împreuna cu Ambasada Japoniei în România, vom organiza masa rotundă „Ce putem să facem cu limba japoneză?” la care veți afla care sunt șansele și posibilitățile de a utiliza limba japoneză, a studia în Japonia, a vă dezvolta interesul privind limba și cultura japoneză.

Toate cursurile și masa rotundă de mai sus sunt deschise atât studenților UBB, cât și publicului, fără plată.

Pentru mai multe detalii vedeți afișul:

Începe:
februarie 24, 2020